top of page

Про нас

Українська Республіканська партія (УРП) - перша в Україні політична партія, створена на противагу імперській КПРС у 1990 році. Свої витоки УРП бере ще раніше – із Української Гельсинської Групи (1976) та Української Гельсинської Спілки (1988). Символічно, що саме перший голова УРП Левко Лук’яненко став автором Акту проголошення Незалежності у 1991 році.

Назва партії походить від слова “республіка”, що латинською означає “всенародна (спільна) справа”. Тому ідеологія республіканізму, яку сповідує партія, передбачає відстоювання республіканської форми державного  устрою/ладу. Поняття свободи є ключовим  для республіканської ідеї, що своїм корінням сягає античних часів. Недарма, головним гаслом республіканців у постімперський період стало: “Воля - народам, воля - людині!” Водночас, УРП істотно відрізняється від інших республіканських партій в Україні, оскільки вже в самій її назві закладено національний український пріоритет.

Українські республіканці увесь час тримають руку на пульсі політичного життя в Україні. Ми брали щонайактивнішу участь у протестних акціях до антиукраїнського режиму, що був встановлений у часи Кучми і Януковича: “Україна - без Кучми”, “Повстань Україно!”, Помаранчевій революції та Революції Гідності (40-а Республіканська сотня). Члени партії відстоюють незалежність України зі зброєю в руках у нинішній російсько-українській війні (зокрема, в 25-ому БТО “Київська Русь”).

Так, про нас мало писали у ЗМІ, пресі чи в інтернет-сайтах, бо у нас немає крадених в українського народу мільйонів аби ними щедро оплачувати власну рекламу. Та ми є і продовжуємо боротьбу, допоки не постане справді незалежна й українська по-суті держава.

Сучасне становище в Україні УРП розцінює як окупацію нащадками тих, хто свого часу знищив Українську Народну Республіку. Республіканці виступають за повне і остаточне звільнення України від залишків московського окупаційного режиму.

Нинішню політику керівництва країни УРП характеризує як таку, що грубо порушує національні і соціальні права передусім корінного етносу – українців. Тому, головними гаслами республіканців на останніх виборах були: “Україні – українську владу!”

Українська Республіканська партія діє найдовше з поміж усіх політичних сил в Україні – понад чверть віку. Ми, українські республіканці – одні з небагатьох - леліяли і оберігали, як зіницю ока, українську національну ідею. Нашою провідною зорею залишається боротьба за українську Україну. Впродовж 27 років ми не зганьбили себе співпрацею з антинародною владою, не заплямували наш прапор угодовством чи зрадою.

У своїй діяльності УРП послідовно і безкомпромісно відстоює українські національні інтереси. УРП бореться за побудову Української Соборної Самостійної Держави. В нинішніх умовах УРП обстоює масовий, проте ненасильницький спротив.

Звідси і рефрен республіканців: “Цілі наші шляхетні і відкриті, засоби наші чесні і мирні. Ми переможемо!”

bottom of page